Home » Montáž střešních oken

Montáž střešních oken

Montáž střešních oken je pro specialisty. Proč? Je to díra do Vaší střechy. Nesmí k Vám téct, nesmí vzniknout tepelný most, nechcete, aby na okně kondenzovala vlhkost.

Montáž ovlivňuje životnost a funkčnost. Je potřeba vybrat správně typ okna, umístění, doplňky.

Protože jde o Vaši střechu a Vaše světlo.

Dobře vybrané a namontované střešní okno přináší RADOST.

Odbornou konzultaci poskytneme ZDARMA.

I podkrovní prostory vyžadují průnik přirozeného světla. Toho lze docílit hned dvěma způsoby. Vikýřem nebo střešním oknem. Střešní okna se stala dominantou každé střechy, mají perfektní užitné vlastnosti a je-li provedena správná a hlavně odborná montáž střešních oken, pak své vlastnosti i splňují. Jaké jsou tedy největší výhody střešních oken, proč jejich montáž přenechat odborníkům nebo jak správně střešní okna vybrat?

Výhody, které ocení každý

Bezpochyby je nutné zmínit minimální únik tepla z domácnosti a naopak prostupující chlad do prostoru. Samotné výhody ale přímo souvisí i s výběrem materiálu, ze kterého je střešní okno vyrobeno. Oblíbený je plast i dřevo. Co do bezpečnosti rozhodně není důvod k obavám.

Dnešní moderní technologie umožňují, že i střešní okna mají různé pojistky a rozbití okna vlivem deště nebo příliš silné vrstvy sněhu rovněž nehrozí.

Jaké střešní okno - dřevo nebo plast?

Ještě předtím, než se vrhnete do zběsilého nakupování oken a sáhnete po prvním, které Vám právě padlo do oka, dobře se zamyslete nad materiálem. Funkce i životnost dřeva oproti plastu jsou rozdílné a nelze brát v úvahu jen estetickou stránku. Plastovým oknům navíc hraje do karet i cena, která je rozhodně dostupná pro každého. Je libo plastová okna, která by vypadala jako dřevěná? Zvolit můžete plastová okna s folií, která dokonale dřevo imituje.

Proč přenechat montáž střešních oken odborníkům

Důvody jsou prosté. Nemáte-li v tomto směru bohaté zkušenosti, pak by montáž střešního okna nemusela – a s největší pravděpodobností by ani nebyla, provedena správně. Mimo samotného nasazení okna je důležité, aby bylo provedeno jeho upevnění a hlavně vyrovnání rámu. Je třeba napojit správně izolaci i parotěsné fólie, aby během let nedocházelo k úniku tepla nebo rosení oken.

Velux montážní firma

Vždy se doporučuje vybírat kvalitní okna od zkušených a renomovaných výrobců. Jednou z nich je i společnost Velux, která na trh přináší kvalitní střešní okna. Vždy je důležité vybírat jednak podle kvality produktu, ale i podle toho, zda je poskytována montáž okna. A není to jen montáž oken Velux, ale i montáž různých doplňků, které jsou zejména u střešních oken naprostou nezbytností.

Zastínění střešních oken

Zejména v letních měsících je nutné myslet na zastínění. Díky vnitřním či venkovním roletám, žaluziím nebo markýzám bude i za parných letních dní ve Vaší domácnosti příjemně. Montáž oken a doplňků Velux je snadným řešením pro každou domácnost.

Máte problém se střešním oknem?

Pomůžeme Vám s jakýmkoli problémem se střešními okny. Navštivte náš Servis střešních oken VELUX!

Galerie